Redaktion

Ausrine Öhrström

Journalist

019-16 64 64

ausrine@ja.se

Carolina Wahlberg

Journalist

019-16 61 35

carolina@ja.se

Emma Sonesson

Journalist

0736-50 49 83

emma@ja.se

Erik Brink

Journalist

070-600 45 48

erik@ja.se

Isabella Odmark

Journalist

019-16 61 30

070-683 94 62

isabella@ja.se

Madeleine Rapp

Journalist

073-632 89 97

madeleine@ja.se

Valdemar Jensen

Teknikreporter

073-925 05 41

valdemar@ja.se

 

Säljare

Camilla Rohlén

Säljare

0790680670

camilla@ja.se

Maria Sandberg

Säljare & Grafisk formgivare

019-16 61 36

maria@ja.se

Pernilla Sjösten

Säljare & Grafisk formgivare

019-16 61 40

pernilla@ja.se

Robert Eklund

Säljare, Skog

019 - 16 61 44

robert@skogsaktuellt.se

 

Produktion & Formgivning

Malin Strandli

Grafisk formgivare

019-16 61 31

malin@ja.se

Michael Bodin

Grafisk formgivare

019-16 64 69

michael@ja.se

 

Administration & Prenumeration

Annica Coelho

Prenumerationer och fakturafrågor

019-16 61 38

annica@ja.se

Stefan Ljungdahl

VD, Ansvarig utgivare

019-16 61 34

0733-67 38 50

stefan@ja.se

 

Ekonomi & Administration

Eva Bergman

Ekonomi

019166132

eva@ja.se

 

Agriprim/IT

Morgan Morléh

Systemunderhåll & utveckling

019-16 61 42

morgan@agriprim.se

Bild på Petter Köpberg kommer

Petter Köpberg

Systemutvecklare

019-16 61 46

petter@agriprim.se

 

Nyhetsbrev

Prenumerera på vårt nyhetsbrev
Direkt i din inkorg!

Senaste

Mjölkbonde - att vara eller att inte vara

DEBATT. Det har varit ett kaosartat år där marknaden i stort sett har kraschat. Pandemi, krig och inflation. Priserna på foder, gödning och diesel har varierat från dag till dag - ibland från timme till timme. Jag har kritiserat systemet. Politiken. Forskningen. Och även lantbrukarna. Jag har många gånger frågat mig själv om avvecklingen av vår svenska bondekår faktiskt är den utveckling lantbruket så länge har väntat på.

Kommentera