Redaktion

Björn Schubert

Journalist

070-683 94 62

bjorn.s@ja.se

Carolina Wahlberg

Journalist

019-16 61 35

carolina@ja.se

Emma Sonesson

Journalist

0736-50 49 83

emma@ja.se

Erik Brink

Journalist

070-600 45 48

erik@ja.se

Skype Me™! Chat with me

Madeleine Rapp

Journalist

019-16 64 60

070-091 49 98

madeleine@ja.se

 

Säljare

Jimmy Karlsson

Mediekonsult

070-462 96 72

jimmy@entreprenadaktuellt.se

Joakim Barath

Mediekonsult

070-422 90 09

joakim@ja.se

Maria Sandberg

Säljare & Grafisk formgivare

019-16 61 36

maria@ja.se

Mats Olson

Säljare

019-16 64 61

mats.olson@ja.se

Pernilla Sjösten

Säljare & Grafisk formgivare

019-16 61 40

pernilla@ja.se

Robert Eklund

Säljare, Skog

019 - 16 61 44

robert@skogsaktuellt.se

 

Produktion & Formgivning

Claes Berggren

Grafisk formgivare

019-16 61 33

claes@ja.se

Malin Strandli

Grafisk formgivare

019-16 61 31

malin@ja.se

Michael Bodin

Grafisk formgivare

019-16 64 69

michael@ja.se

Åselie Skoog

Säljare & Grafisk formgivare

070-760 39 66

aselie@ja.se

 

Administration & Prenumeration

Annica Coelho

Prenumerationer och fakturafrågor

019-16 61 38

annica@ja.se

Bild på Madeleine Auremius kommer

Madeleine Auremius

Ekonomi, administration

019-16 61 32

madeleine.a@ja.se

Stefan Ljungdahl

VD, Ansvarig utgivare

019-16 61 34

0733-67 38 50

stefan@ja.se

Skype Me™! Chat with me
 

Agriprim/IT

Morgan Morléh

Systemunderhåll & utveckling

019-16 61 42

morgan@agriprim.se

Skype Me™! Chat with me

Szymon Sobczyk

Systemutvecklare

019-16 41 48

simon@agriprim.se

Torgil Folger

Systemutvecklare & Skånerepresentant

070-852 05 01

torgil@agriprim.com

Skype Me™! Chat with me
 

Senaste

Jordbruk är mer än förenklade val

Vi producerar ägg hemma på gården. Vi har 14 höns. Eller, det är inte riktigt sant, för ganska många av dem är ju tuppar. Och fyra av dem är faktiskt ankor om man nu skall vara lite petig. Ankor är som höns men värper lite sämre, och äter lite mer. Det känns fantastiskt bra att gå ut och plocka egna ägg till frukost. Eller att föda upp dem på matrester. Jag tror att våra höns har det ganska bra. Men efter några år som äggproducent kan jag också se några svagheter med den småskaliga produktionsinriktningen vi valt.

Kommentera